Jestliže vám pro četbu křesťanského internetu nezbývá čas na čtení Bible, nečtěte internet!

Farářské střípky

151. Bude ateistická rebelie? Výjimku z nočního zákazu vycházení dostaly půlnoční Vánoční mše, ale ne Silvestrovské oslavy.

150. Roky jsme řešili, jaké to je, když muslimské ženy nosí zahalené obličeje. S koronavirem a rouškami jsme teď do toho experimentu byli vtaženi všichni.

151. Nazval svou firmu Boží střecha, chce tím naznačit, že staví střechy fakt skvělé. A když se to nepovede nebo nestihne, máte z postele výhled na boží střechu v pojetí trampském.


DALŠÍ "STŘÍPKY" JSOU VE SLOŽKÁCH VPRAVO

Náboženská neutralita

To ještě naše S. chodila do školky. Když jsme dostali do ruky vnitřní směrnice, kterými se školka řídí, bylo tam taky napsáno, že výchova v mateřské škole je „nábožensky neutrální“. Řekl jsem si, že tedy dobře. – Pak však jednou přišla dcera domů a oznámila nám, že budeme mít děťátko. Koukali jsme na ni překvapeně, jak na to přišla. A dostali jsme to z ní až postupně. Byl zrovna předvánoční čas a oni měli ve školce program o vánočních tradicích. O narození Ježíše si neříkali nic, jen odlévali olovo a podobně. A S. z jejího kusu horkého olova ve studené vodě vznikl jakýsi tvar, který paní učitelce připomněl miminko, a ona dceři řekla: „Asi budeš mít sourozence“. – Tak to jsem pak byl poprvé si ve školce postěžovat. Jaká je to náboženská neutralita, když o Ježíši nesmí padnout ani slovo, ale pověry se berou jako něco neškodného a přijatelného.

Žádné komentáře: