Jestliže vám pro četbu křesťanského internetu nezbývá čas na čtení Bible, nečtěte internet!

Farářské střípky

151. Bude ateistická rebelie? Výjimku z nočního zákazu vycházení dostaly půlnoční Vánoční mše, ale ne Silvestrovské oslavy.

150. Roky jsme řešili, jaké to je, když muslimské ženy nosí zahalené obličeje. S koronavirem a rouškami jsme teď do toho experimentu byli vtaženi všichni.

151. Nazval svou firmu Boží střecha, chce tím naznačit, že staví střechy fakt skvělé. A když se to nepovede nebo nestihne, máte z postele výhled na boží střechu v pojetí trampském.


DALŠÍ "STŘÍPKY" JSOU VE SLOŽKÁCH VPRAVO

Kecy

Když se J. znovu vdávala, její malé dcery se na svatbu moc těšily. Šly za družičky, užívaly si svatební hostiny a tak dále. – Několik dní po svatbě mi J. říkala, že mladší A. (7 let) si dokonce o tom dni udělala zápis do svého deníčku. O svatebních bohoslužbách si tam zapsala: „Nejprve hrála hudba, pak byly kecy. Potom se zpívalo a pak byly zase kecy…“ Zasmál jsem se tomu, ale zároveň jsem si říkal, že se na to A. někdy zeptám. – A tak jsem se na ní jednou v ústraní jakoby hněval: „Tak jsem se dověděl, že sis zapsala, že jsem v kostele povídal kecy.“ A. zjevně nepochopila, o čem mluvím. Tak jsem ji řekl přímo, co mi prozradila její maminka. A ona na to: „Ale já jsem tim myslela prostě, že jsi něco povídal.“ A dokonce si pamatovala několik věcí z kázání.

Žádné komentáře: