Jestliže vám pro četbu křesťanského internetu nezbývá čas na čtení Bible, nečtěte internet!

Farářské střípky

151. Bude ateistická rebelie? Výjimku z nočního zákazu vycházení dostaly půlnoční Vánoční mše, ale ne Silvestrovské oslavy.

150. Roky jsme řešili, jaké to je, když muslimské ženy nosí zahalené obličeje. S koronavirem a rouškami jsme teď do toho experimentu byli vtaženi všichni.

151. Nazval svou firmu Boží střecha, chce tím naznačit, že staví střechy fakt skvělé. A když se to nepovede nebo nestihne, máte z postele výhled na boží střechu v pojetí trampském.


DALŠÍ "STŘÍPKY" JSOU VE SLOŽKÁCH VPRAVO

Šibenice

Dcera měla už od dětství ráda hru Šibenice: napíšete první a poslední písmeno slova, které si myslíte, a mezi tím tolik volných teček, kolik je v tom slově písmen mezi prvním a posledním. Ten druhý musí hádat, a za každé písmeno, které řekne a ve slově není, se mu postupně kreslí šibenice s oběšencem. Když „je oběšen“ dříve než slovo uhádl, prohrává. – Aby byly naše šance s dcerou vyrovnané, psala mi ona vždy jen úvodní písmenko slova, a já jsem musel uhádnout ostatní písmena přesně, i s háčkem, i s délkou samohlásky. – Jednou napsala J a za ním 4 tečky. A já hádám, dlouze a do prázdna. Uhádl jsem ještě E na druhém místě. Ale pak jsem neuhodl žádné písmeno, a „visel jsem“. Řešením bylo JEŽÍŠ.

Žádné komentáře: