Jestliže vám pro četbu křesťanského internetu nezbývá čas na čtení Bible, nečtěte internet!

Farářské střípky

123. A jeho jméno je Rouhání. Iránský muslimský prezident.

122. Co je modlitba? Rozhovor s Bohem, vysekne evangelík. A už sis někdy s Bohem povídal? Ne, Bůh mlčí. – Že takový rozhovor vyrůstá ze spočinutí před Bohem, to mu ovšem taky nic neříká.

121. "Tu levou nohu má od Boha." - Mistrovství světa ve fotbale.

120. Zdržela mě na ulici cigánka, že mi chce povědět, co mě čeká. Když jsem ji řekl, že jsem křesťan, požehnala mi a ustoupila z cesty. Vida.

119. "Vzal její hřích na sebe" u G. Greena znamená, že "si nasadil kondom při souloži s katoličkou".

118. Poznal jsem dalšího člověka, který se ujímá zatoulaných koček. Stále však neznám nikoho, kdo by se nezištně ujímal zbloudilých lidí.

117. Při výstupu na Svatý kopeček se bavili komentováním jednotlivých zastavení křížové cesty: "Hele, zase o něco zakopl."...

DALŠÍ "STŘÍPKY" JSOU VE SLOŽKÁCH VPRAVO

Šibenice

Dcera měla už od dětství ráda hru Šibenice: napíšete první a poslední písmeno slova, které si myslíte, a mezi tím tolik volných teček, kolik je v tom slově písmen mezi prvním a posledním. Ten druhý musí hádat, a za každé písmeno, které řekne a ve slově není, se mu postupně kreslí šibenice s oběšencem. Když „je oběšen“ dříve než slovo uhádl, prohrává. – Aby byly naše šance s dcerou vyrovnané, psala mi ona vždy jen úvodní písmenko slova, a já jsem musel uhádnout ostatní písmena přesně, i s háčkem, i s délkou samohlásky. – Jednou napsala J a za ním 4 tečky. A já hádám, dlouze a do prázdna. Uhádl jsem ještě E na druhém místě. Ale pak jsem neuhodl žádné písmeno, a „visel jsem“. Řešením bylo JEŽÍŠ.

Žádné komentáře: